Son Konu

4. sınıflar icin anneler gunu yazısı

Welcome! You have been invited by spartakus to join our community. Please click here to register.

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
4 uncu sınıfına uygun olsun lutfen

Annelik duygusu koşulsuz sevginin, sonsuz sabrın ve fedakarlığın birarada olduğu tek statudur Ustelik de oğrenilen, sonradan kazanılan bir statu değil Bir kadın anneliği, bebeği vucudunda oluşmaya başladığı anda en yoğun hislerle yaşamaya başlar Annelik oyle yoğun, oyle kutsal bir duygudur ki işte tam da bu sebeple Allah tarafından da kutsanmıştır Butun kadim dinlerde annelik kutsal sayılmış ve kutsanmıştır Bizim inancımızda da cennet analarımızın ayaklarının altındadır

Anne veevladı arasında gobek bağı ile kurulan o organik bağ, siz kac yaşına gelirseniz gelin olunceye kadar devam eder İşte bu nedenledir ki bir insanı yaşamı boyunca en fazla etkileyen olaylardan biridir; anne kaybı

Annelik sizi oyle zenginleştiren, geliştiren bir duygudur ki yerine hic bir şey de konulamaz Ayrıca cok da zordur annelik Bir insanı dunyaya getirmek, onu buyutmek, ona şekil vermek Bazen karamsarlığa kapılırsınız Yok ben bu işi yapamıyorumdiye Ama sonra oyle bir an gelir ki bir sarılış ve bir annesize her şeyi unutturur

Başımızın tacı, varoluş nedenimiz; annelerimiz Siz bize bir hayat hediye ettiniz bununla da yetinmediniz bize hediye ettiginiz o hayatı en doğru, en mutlu, en sağlıklı, en huzurlu nasıl yaşarız diye hep kendinizden eksiltip bize kattınız Benim de kendimden once duşunduğum ve herkesten, her seyden onde tuttuğum iki evladım var Ali Aral'ı kucağıma aldığımda 2002 yılıydı Sonra 'da Ahmet Arda'ya kavuştum Hayatımın en mutlu, kendimi en arınmış, huzur icinde hissettiğim anlardı cocuklarıma kavuşma anlarım İlk anne olduğumda inanılmaz bir donuşum yaşadım Bir anda dunyanın en sabırlı, sevgi dolu insanı oluvermiştim İşte o zamanlarda, annemi de daha iyi anlamaya başladım Annemin, yaşamımın ilk yıllarında anlamsız ve abartılı bulduğum o korumacı, mudahaleci tavırları meğer ne kadar da yerindeymiş Şimdi aynı şeyleri ben cocuklarım icin hissedip yapıyorum Ustelik annelik oyle kolay istifa edilen, emekli olunan bir statu de değil Misal benim annem; beni dunyaya getirdi, buyuttu, meslek sahibi yaptı Şimdi ben işimi yapabileyim diye torunlarına da bakıyor

Bizler icin bu kadar fedakarlık yaptıktan, bizi koşulsuz sevip koruduktan sonra her şeyin en iyisini hakediyorlar Ne yazık ki Kentsel donuşum sadece kentlerimizi etkilemedi Zihinlerimizi, duygularımızı, geleneksel yapımızı da donuşturdu Bayramlarda, boyle ozel gunlerde artık aşina olduk medyada yer alan huzur evi goruntulerine Bizim annelerimiz değil mi; yosun tutmuş gozlerle evlatlarını bekleyen, unutulmuş, boynu bukuk

Başta kendi annem olmak uzere butun annelerimizin Anneler Gunu'nu kutluyor ve hepsinin ellerinden saygı ile opuyorum İyi ki varsınız, Allah sizi her daim sağlıkla bizlerin yanından, başından eksik etmesin

Üst Alt