Son Konu

kırgınım

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imageskirginim5b0b3c5fa04c0

İki tırnak işareti arasına sığan bir kac kelimeydin sen, icimi oyup gecen ruzgarlara inat, yurek durağımda beklediğim tek yolcu

Gerceklerde aramıyorum artık seni, gercek olmadığına inandırdım kendimi

Kırgınım yalnızca hatta adı aşk ile başlayan cumleler kulağımı tırmalayan rahatsız edici birer ses artık

Multeci bir kacaklığım vardı eskiden, şimdi terkedilmiş evler gibi duvarlarımda asılı eskimişliğim Garipti aslında, sen dudağımdan apar topar dokulen sozlere virgul koymaya calışırken, ben ettiğin cumleleri noktalıyordum

Cumlelerin sonuna nokta koymak hep bana duşse de,noktaları hic sevmiyordum

Noktalar acıttı kalbini , biliyorum
imageskirginim5b0b3c6120537

Şu uc harfi biraraya getirip gelişi guzel zikretmeyi de sevmiyorum ama,

aşk biraz sabır, en cokta cesur olmaktı

Şimdi oturduğum şehrin gozlerine yağmur doluyor, elimde bir fincan kahve, ağacları seyrediyorum Bir fincan kahvenin kac yıl hatırı kaldığını sayıyorum kendimce ve halen merak ediyorum yazdıklarını

Sanırım denge uzerine kuruluydu dunya ve dengeler altust olduğunda gokyuzunun kalbinde bile kocaman bir delik acılabiliyordu

Acılarımız mı bizi eğiten, dengesizliklerimiz mi bizi acıtan, yoksa tecrubelerimiz mi ayağımızı yere kenetleyen?

Binlerce soru sormak geliyor icimden, binlerce sorunun altında bırakmak istiyorum zihinleri

Elimdeki kahve bitmiyor bir turlu, icindeki zararlı maddelere inat yudum yudum damıtıyorum icime, varsın benimde kendine zarar verenler arasında bir kıyamlık yerim olsun

Ne cıkar?

Kalbim ahşap evlerin tahta arasından sızan damlaları gibi usul usul yuruyor gozlerime, kalbimi yanaklarımın coğrafyasına gomuyorum

Hani bazı hikayelerin sonunu kimse bilmez herkes kendine gore bir son uydurur ya, işte oyle bir şeydir aşk
Kimisi icin cumle sonuna konulan ,
oldurmeyen ama sol yanını felc bırakan bir nokta
kimisi icinse yeni bir cumleye başlamak icin verilen musaade

Bir hikaye de noktalama işaretini doğru yerde kullanmak muhimdir aslında, cumlenin en olmadık yerinde el yordamıyla kondurulan bir nokta,
ne yeni bir satır başının mujdecisi ne de anlamlı bir oykunun yardımcısıdır

Aslında cokta zor değildir bir hikayeyi nerede bitirdiğine bakmadan bitirebilmek ,ama eğer noktaları doğru yerde kullanmadıysanız,
hikayeyi her okuduğunuzda bir urgana atılmış gemici duğumu gibi carpar dilinize

Kanar diliniz, kanar kalbiniz

Cok mutlu bitmese de, doğru yerlerde kullanılmış noktaları, ister iki satırlık isterse sayfalar dolusu bir sonu olmalı hikayelerin

Ama mutlaka bir sonu olmalı

İki nokta ust uste :

SEShttp:wwwfiledencomfiles2008461854964fahiratakoglump3SES

Üst Alt